Jak se nám žije v kempu?

Od té doby, co jsme se rozhodli zůstat v kempu, už uběhl celý týden. Dny jsou všechny dost podobné a opravdu to utíká. Majitel nám slíbil, že zavírat nebude, tak jsme toho využili, aspoň do té doby, dokud se tu trochu neuvolní opatření a nezvýší volnost pohybu. Takhle je to pro nás bezpečnější.

Ve čtvrtek jsme se rozloučili se všemi Francouzi a kemp se téměř vylidnil. Zůstalo tu jen 5 karavanů včetně nás. Přes Itálii do Francie trajektem z Řecka odjelo asi 100 aut! Vyjíždělo se z Patrasu přes nás (Igoumenitsa) do italské Ancony. Sjeli se téměř všichni Francouzi, co tu byli různě v karavanech, nasedli na loď a odjeli. Na italské straně je policie dovedla až na dálnici, odkud všichni po své vlastní ose během 24 h dojeli do Francie. Naši přátelé to zvládli také a posílali nám zprávu, že dorazili až domů. Teď už je čeká jen 14-ti denní karanténa a pak hurá do „normálního“ života!

Prázdný kemp po odjezdu všech Francouzů.

Denní rutina

My se tu zatím pomalu zabydlujeme. Zhruba obden vždycky posedíme s britskými sousedy – Carol a Philem u kávy nebo večer u vína a společné grilovačky. Vyprávíme si vzájemně zážitky z cest. Oni za posledních 5 let projeli většinu Evropy v karavanu, ale byli třeba i v Maroku! Mezi jejich nejoblíbenější patří Bulharsko a Portugalsko. Stejně jako my na svých cestách potkali spoustu psů, občas ale ve strašně zubožených stavech (to se nám ještě nestalo a jsem za to fakt ráda!). A tak je pomocí kontaktů na facebooku občas zachraňují. Je hezké potom vidět, jak z totálně vychrtlého štěněte vyroste spokojený, dobře rostlý psík u nějaké rodiny v Anglii nebo tady v Řecku.

Jedna z našich společných večeří! Představuji vám Carol a Phila, naše sousedy.

Máme tu teď mnohem víc času, protože ho netrávíme tolik řízením, a tak víc cvičím. Jednou jsem cvičila jógu a Carol za mnou přišla, jestli bych ji to taky nenaučila! A tak vznikly naše jógové hodiny. Začaly jsme pomalu a hlavně protahováním. Není dobré, zvlášť pro někoho, kdo už chvíli necvičil, se hned dostávat do obtížnějších pozic. Ale říkala mi, že i tak to dost cítí! Tak jsem ráda, že ji naše cvičení/protahování něco dává a doufám, že v tom bude pokračovat i po tom, co se všichni rozjedeme do různých směrů.

Řecké Velikonoce během karantény

Velikonoce v Řecku slavili až tento víkend a opatření na neděli a pondělí zpřísnili ještě víc. Ven nemohl vůbec nikdo! Mohlo se pouze v případě, že jdete někomu pomoci. Slyšeli jsme, že nějaká paní dostala 150 Euro pokutu, když ji policie chytla se synem někde na pláži! Viděli jsme ale také fotky z athénských ulic, které byly plné lidí… Tak nevím. Asi je to všude stejné. Každopádně my jsme zůstali uvnitř kempu a neprovokovali.

Od 27.4. se mají opatření pomalu uvolňovat, tak uvidíme, jak to dopadne a jestli to náhodou trochu neprotáhnou. Do té doby ale využíváme výhod kempu. Máme tu velkou sprchu se spoustou teplé vody, přes noc máme připojenou ledničku do místní elektrické sítě a šetříme si tak plyn. Celé dny máme venku vytaženou markýzu a židle se stolkem, takže to nemusíme každý den vytahovat a zase schovávat.

Naše sezení pěkně pod markýzou. Tady sedáváme během dne při práci. Pěkně s výhledem na moře (přes ten plot teda…).

Na druhou stranu tím, že nikam teď nejezdíme, tak se nám doma hromadí bordel, který nikdo není nucen uklízet! 😀 …prostě řekněme, že všechno má své pro i proti a my se už opravdu těšíme, až zase kousek popojedeme a tento miliónový výhled, co máme tady, se promění v jiný!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *